Styczeń 2023. Postępy na placu budowy

Budowa Osiedla Przedwiośnie zbliża się ku końcowi. Budynki A-F są prawie gotowe. W budynku G udało się nam poczynić znaczne postępy. Po zakończeniu prac nad infrastrukturą drogową od strony ul. Przedwiośnie i Długorzecznej przystąpiliśmy do pracy nad wytyczeniem i budową chodników w naszym ogrodzie.

Prace nad chodnikami w ogrodzie Przedwiośnia

Zagospodarowanie terenu Osiedla

Wjazd na teren osiedla od strony ul. Przedwiośnie jest gotowy. W trakcie oczekiwania na formalny odbiór infrastruktury pracujemy nad aranżacją tego terenu. W lutym przesuniemy nasze Biuro Sprzedaży, by móc dokończyć prace ziemne. 

Na terenie ogrodu trwają prace związane z wytyczaniem i budową chodników. Na placu zabaw pojawiły się kolejne elementy – w tym karuzela „sowa”. Przebudowa ulicy Długorzecznej i wjazdu na teren osiedla została zakończona – oczekujemy na jej odbiór. Gotowy jest także łącznik pomiędzy budynkami D i G. 

Wjazd od strony ulicy Płochocińskiej

Garaż pod budynkami

W styczniu prace w garażu zostały podporządkowane testom wszystkich instalacji. Montowaliśmy także te ich elementy, których podłączenie było uzależnione od uruchomienia innych instalacji – np. wodociągowej. W ramach prac wykończeniowych zajęliśmy się wejściami do klatek schodowych i wind.

Wejście do jednej z klatek schodowych z poziomu parkingu

 Budynki

W budynkach A-F do skończenia zostały przede wszystkim drobne prace realizowane obecnie głównie przez podwykonawców. Tylko w budynkach C, D i E czekamy na skończenie montażu wszystkich zabudów meblowych. 

Prace nad wayfindingiem i elementami dekoracyjnymi – jak. np. grafikami przy wejściu do klatek będą się odbywały w trakcie oczekiwania na pozwolenie na użytkowanie. 

W budynku G elewacja jest już praktycznie gotowa. Podobnie jest z wentylacją oraz instalacją kanalizacji sanitarnej. Wszystkie tynki i posadzki są już wykonane – zarówno w mieszkaniach, jak i częściach wspólnych. Zaawansowanie prac nad montażem izolacji termiczno-akustycznymi sięga 70%. 

Budynek G

Media

Gotowe i formalnie odebrane są już przyłącze energetyczne, gazowe i wodne. Mamy pozytywne wyniki badania wody. Instalacja gazowa jest uruchomiona, a mieszkania ogrzewane. Prace nad kanalizacją są na etapie dostrajania automatyki sterującej pracą urządzeń oczyszczalni.