Sierpień 2022. Postępy na placu budowy

Sierpień na budowie upłyną na trzech rodzajach działań – wykańczaniu mieszkań i przestrzeni wspólnych, dopracowywaniu szczegółów związanych z elewacjami i instalacjami oraz wykonywaniu przyłączy i związanych z nimi pracami ziemnymi. 

Z przyjemnością informujemy, że wszystkie mieszkania w budynkach A-F są już wytynkowane. Obecnie tego typu prace trwają już tylko w budynku G. W budynku A zakończyliśmy już także całkowicie prace nad posadzkami i gładzeniem przestrzeni wspólnych. Niebawem ten sam stan osiągniemy w budynkach B i F.  Aktualnie wyposażamy mieszkania w niezbędny osprzęt. Wszystkie mieszkania w blokach A, B, F, D i C mają już swoje drzwi. W sierpniu rozpoczęliśmy także montaż grzejników. 

Wnętrze jednego z mieszkań w budynku F
Wnętrze jednego z mieszkań w budynku F
Wnętrze budynku F


We wszystkich klatkach schodowych zostały już zamontowane drzwi wejściowe. Prace w garażu koncentrują się obecnie na montażu oświetlenia i związanego z nim osprzętu. Po jego zakończeniu będziemy mogli przystąpić do prac nad organizacją ruchu i wyznaczaniem miejsc parkingowych. 

W budynku G zakończone zostały prace nad ściankami działowymi. Obecnie prace koncentrują się na wykonaniu izolacji dachu, montażu zewnętrznych rolet i innych elementów, po których zakończeniu będziemy mogli wykonać elewację. W drugiej połowie sierpnia rozpoczęły się także prace tynkarskie wewnątrz mieszkań. 

Garaż – część pod budynkiem A i B
Skrzynki odsączające na terenie ogrodu Przedwiośnia

Prace na zewnątrz to z jednej strony kończenie układania chodników na wewnętrznym dziedzińcu, a z drugiej wykonanie finalnych elementów przyłączy. Mamy już praktycznie skończone podłączenie do gazu. Przyłącze wodociągowe czeka na połączenie z instalacją przy ul. Płochocińskiej. Dokończyliśmy także system odwodnienia terenu – włącznie z montażem skrzynek rozsączających na terenie ogrodu. Na początku września na teren budowy wchodzą ogrodnicy – rozpocznie się praca nad wypełnieniem ziemią przestrzeni wewnętrznego dziedzińca.

Prace ziemne pomiędzy blokami A i B
Prace ziemne od strony ul. Płochocińskiej