Październik 2022. Postępy na placu budowy

Osiedle Przedwiośnie robi się coraz bardziej zielone – wkładamy bardzo dużo pracy w to, aby Państwo mogli jak najszybciej skorzystać z tych nowych, dobrze urządzonych przestrzeni. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami o przebiegu prac na naszym Osiedlu.

Zagospodarowanie terenu Osiedla

Prace związane z zagospodarowaniem terenu Osiedla Przedwiośnie przebiegają w bardzo szybkim tempie. W ubiegłym newsletterze informowaliśmy o zakończeniu prac nad chodnikami, zasypywaniem terenów substratem, przygotowaniem wypustów terenowych i przygotowaniem instalacji elektrycznej pod oświetlenie. Tym razem przesyłamy Państwu zdjęcia ilustrujące obecny wygląd dziedzińca między blokami A-F – mamy tu już posadzone rośliny i większość miejskich mebli została postawiona na swoim miejscu. Zaczyna się tu robić przytulnie. Wiosną przyszłego roku, gdy rośliny zaczną się rozrastać, będzie tutaj bardzo ładnie i zielono.

Od strony ul. Płochocińskiej zdemontowaliśmy kontenery budowlane i pracujemy nad przebudową drogi wewnętrznej i miejsc parkingowych. Z kolei zaawansowanie prac nad przygotowaniem wjazdu od ul. Długorzecznej oceniamy obecnie na 70 procent.

Nasz naturalny plac zabaw w ogrodzie jest gotowy w 80 procentach. Przypominamy, że obok domku na drzewie Państwa dzieci będą mogły korzystać z karuzeli, toru dla kulek, ślizgawki, pali wspinaczkowych i tyrolki.

Garaż pod budynkami A – F

Przez ostatni miesiąc prace w garażu koncentrowały się na elementach wykończeniowych i przygotowywaniu posadzki garażu (gotowa na 75% procent). Rozpoczęło się także malowanie znaków poziomych i przygotowywanie elementów wayfindingu.

Budynki i mieszkania

We wszystkich budynkach A-F we wnętrzach mieszkań w 100% ukończone jest wykonanie instalacji elektrycznej, sanitarnej, teletechnicznej i wentylacji bytowej. Zakończone są także prace nad tynkami oraz szlichtą cementową. W pojedynczych mieszkaniach pracujemy nad kwestią montażu grzejników (czekamy na ich dostawę) czy osprzętu elektrycznego. Najważniejsze różnice dotyczą stanu wykończenia przestrzeni wspólnych.  

Najbardziej zaawansowany jest budynek A, który jest już praktycznie gotowy. Do wykonania został tylko montaż barierek wewnętrznych i ostatnie cokoły. W budynku zaczęliśmy także umieszczać elementy graficzne – w tym widoczne na zdjęciach oznakowanie ułatwiające orientację w przestrzeni.   

Budowa budynku G również przyśpieszyła. Tynki gipsowe w mieszkaniach są już gotowe w 90%, mamy też praktycznie zamontowane wszystkie nawiewniki naścienne i skończoną instalacje wentylacyjne.