Październikowe postępy na budowie

W październiku mieliśmy przyjemność ponownie gościć na budowie przyszłych mieszkańców. Cieszymy się, że nasza inicjatywa cieszyła się tak dużym zainteresowaniem i dziękujemy za wszystkie słowa uznania, które dostaliśmy po spacerze.

To już druga taka wizyta – pierwszy spacer po placu budowy odbył się w maju. Wówczas wysokość budynków sięgała dwóch kondygnacji i rozpoczynaliśmy montaż balkonów. Obecnie raportujemy o montażu pierwszej windy. Wszystko idzie zgodnie z planem.

Pierwsza winda i codzienność instalacji

Okna, instalacje i elewacje – to obecnie codzienność placu budowy. Działamy bardzo efektywnie – aktualnie tylko w części budynków F i C nie ma jeszcze zamontowanych okien. Prace nad elewacjami skoncentrowały się na budynkach A, B i F. We wszystkich blokach cały czas montowane są instalacje elektryczne i sanitarne. W ubiegłym miesiącu prowadziliśmy też prace nad izolacjami i wykończeniem sufitu garażu. Nowością na budowie jest montaż pierwszej windy – prace w budynku A rozpoczeły się w ubiegłym tygodniu. Czujni obserwatorzy zauważą z pewnością zmianę lokalizacji ostatniego z obecnych na placu budowy żurawi. Aktualnie służy on przy budowie budynku G.