Modelowe osiedle, modelowe Przedszkole

To już pewne! Mieszkańcy Osiedla Przedwiośnie będą mogli posyłać swoje dzieci do Modelowego Przedszkola Montessori.

Od samego początku wiedzieliśmy, że na Osiedlu Przedwiośnie powinno powstać przedszkole. Zamieszka tu wiele młodych rodzin z dziećmi. Tworzymy dla nich wyjątkowe miejsce z ogrodem, naturalnym placem zabaw i zielenią wypełniającą blisko połowę powierzchni całego terenu – przekonuje Piotr Szmilewski z MUUB Development, deweloper osiedla.

Przedszkole będzie się mieściło na parterze budynku A. Zajmie lokal o powierzchni 628 mkw., który zaprojektowaliśmy z myślą o potrzebach dzieci i organizacji zajęć przedszkolnych.

Czym jest modelowe przedszkole?

Nabywcą lokalu jest spółka Modelowa Edukacja Sp. z o. o., której wizją jest rozwój edukacji na miarę XXI wieku, a więc tworzenie placówek nowoczesnych, bezpiecznych, a zarazem opartych na sprawdzonych na całym świecie standardach. Jej twórcy rozpoczęli działalność w 2015 roku otwierając Modelowe Przedszkole Montessori w Nieporęcie, 2 lata później uruchomiona została grupa żłobkowa, a we wrześniu 2020 roku placówka powiększy się o Modelową Szkołę Podstawową. W swojej pracy twórcy stawiają na indywidualne podejście do każdego dziecka, podążanie za jego naturalnymi talentami, wartości oraz empatię, dlatego też zdecydowali się prowadzić placówkę metodą Marii Montessori. Ich ambicją jest tworzenie miejsc, które już w najbliższej przyszłości będą wyznaczać standardy edukacji przedszkolnej oraz szkolnej.

Placówka działająca na Osiedlu Przedwiośnie z pewnością będzie naszym wspólnym powodem do dumy i stanowić będzie doskonałą bazę do naturalnego rozwoju najmłodszych dzieci. Nie możemy się już doczekać tego miejsca. Sam projekt przedszkola na osiedlu Przedwiośnie dopracowywaliśmy przez kilka miesięcy. Chcemy jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców osiedla. Dodatkowo dbałość dewelopera o każdy szczegół – jak chociażby naturalny plac zabaw czy ogródek ekologiczny na terenie Osiedla pokazuje, że patrzymy w tym samym kierunku – mówi Justyna Wróbel z Modelowej Edukacji, prezes zarządu.

Nowe, lokalne centrum

Podpisanie umowy najmu lokalu pod planowane przedszkole to kolejny sygnał, że jesteśmy na właściwej drodze do sukcesu. Do naszych głównych atutów – komfortowych mieszkań w rozsądnych metrażach i atrakcyjnej cenie oraz olbrzymiego ogrodu – dodajemy najbardziej potrzebne usługi. Przedszkole to tylko początek. Tworzymy tu nowe, lokalne centrum – dodaje Szmilewski. O Modelowym Przedszkolu Montessori oraz placówkach tworzonych przez Modelową Edukację można więcej przeczytać na stronie www.modelowaedukacja.eu oraz na https://www.facebook.com/modelowaedukacja/.