Maj 2022. Postępy na budowie

Maj przyniósł kilka ważnych wydarzeń – m.in. zakończyliśmy główne prace nad elewacjami i rozpoczęliśmy hydroizolację stropu garażu, dzięki której w kolejnych tygodniach będziemy mogli rozpocząć kształtowanie przestrzeni całego osiedla.

Prace nad elewacjami budynków od A do F zostały już praktycznie zakończone. Obecnie montowane są, widoczne na zdjęciach, elementy ozdobne.

Elewacja budynku G także już jest w trakcie montażu – aktualnie trwa układanie warstwy izolacyjnej.

W garażach w dalszym ciągu trwa montaż instalacji elektrycznych i sanitarnych. Prace nad komórkami lokatorskimi zostały zakończone.

Konstrukcja rampy wjazdowej do budynku G jest gotowa w 2/3 całości.
W środku budynku cały czas prowadzimy prace nad ścianami działowymi. Zaczęliśmy także rozprowadzać piony kanalizacyjne. Na początku miesiąca zaczynamy pracę nad dachem. Będziemy także montować okna.Widok na blok A i B od strony ul. Płochocińskiej


Zakończyliśmy prace nad tynkami w budynkach A, B i F. Tynkujemy obecnie w budynkach C, D i E. Zaawansowanie prac szacujemy na 50 procent.

W przyszłym miesiącu w budynku B będziemy pracować na wykonaniem finalnej warstwy podłogi, zamontujemy ościeżnice drzwiowe i obudowy szachtów. W kolejnych tygodniach te prace będą kontynuowane w budynkach A i F.

Na wszystkich balkonach montujemy już słupki i poręcze. Wybrane balkony zostały także wyposażone w oszybienie.

Strop garażu jest pokrywany warstwą hydroizolacyjną. Pokryliśmy w ten sposób już ponad 50 procent jego powierzchni. Po zakończeniu tego etapu robót będziemy mogli zacząć prace nad organizacją przestrzeni wewnętrznego dziedzińca. Warto zauważyć, że pojawi się tu jeszcze 40-centymetrowa warstwa ziemi, która umożliwi nam aranżację zieleni.Widok na dziedziniec osiedlowy z budynku F
Warstwa hydroizolacyjna płyty garażowej.
Budynek A podczas montażu elementów ozdobnych na elewacji.
Prace nad warstwą hydroizolacyjną – widok na budynek B.