Luty 2022. Postępy na budowie

W drugiej połowie lutego sytuacja na budowie się unormowała
i zaczęliśmy pracować nad nadgonieniem opóźnienia i ponowną koordynacją odwołanych w styczniu montaży i dostaw. Dlatego
z satysfakcją podajemy nowe informacje o postępach na budowie
i dodatkowo pokazujemy pierwsze meble, które staną w naszym ogrodzie. 

Prace na dachach – po zakończonych już działaniach na budynkach A, B i F – koncentrują się obecnie na budynku D (90 proc. wykonania) i C. W ubiegłym tygodniu ruszyła także realizacja dachu na budynku E.

Na załączonych zdjęciach z pewnością zauważą Państwo postępy w wykonaniu elewacji na budynkach A, B i F. W najbliższych dniach rozpoczynamy pokrywanie elewacjami budynku C i D.

Wszystkie mieszkania w budynku A zostały już praktycznie wytynkowane (w ubiegłym miesiącu informowaliśmy o zakończeniu tych prac w budynku B). Niebawem ukończone zostanie tynkowanie w budynku F. Następne w kolejce są budynki D i C.

Zakończona została konstrukcja budynku G i czekamy na dostawę okien.

Widok na budynki B i C
Elewacje lokali usługowych od strony ul. Płochocińskiej
Widok na budynek A
Widok na budynek G
Widok na osiedle z dachu budynku F

Meble ogrodowe

Zamówiliśmy 116 sztuk mebli ogrodowych i elementów małej architektury.
Projektowanie naszego ogrodu jest dla nas niezwykłym wydarzeniem. Podejście do zieleni od początku wyróżniało nasze osiedle i chcemy, aby ogród i zieleń Przedwiośnia zachwycały Państwa o każdej porze roku. Dlatego tak ważny był wybór odpowiedniej jakości mebli ogrodowych i elementów małej architektury – stojaków rowerowych czy koszy na śmieci. Zdecydowaliśmy się na firmę Mmcité – czołowe czeskie studio projektowe, które od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem przestrzeni publicznej. Ich projekty wyróżnia oryginalny dizajn, funkcjonalność i trwałość. Dlatego z przyjemnością prezentujemy Państwu poniżej zdjęcia wybranych mebli, z których będzie można korzystać podczas zabaw i spacerów w ogrodzie Przedwiośnia.

51 takich stojaków rowerowych stanie na terenie naszego Osiedla
Takie leżaki trafią do naszego ogrodu.
W ogrodzie znajdzie się też miejsce dla takich mebli.