Lipiec 2022. Postępy na budowie

Wraz z lipcem nadszedł czas na intensywne prace nad przestrzenią osiedla. Zaczęliśmy od wyrównywania poziomów gruntu i stropu garażu od strony ulicy Płochocińskiej.

Następnym krokiem było wytyczenie chodników i prace nad ich ułożeniem. Tydzień temu przekroczyliśmy tutaj 30% zaawansowania prac. W przyszłym tygodniu zakończone zostaną także prace nad warstwą hydroizolacyjną stropu garażowego. 

Uporządkowaliśmy także teren przyszłego ogrodu i w najbliższych tygodniach – po zakończeniu prac nad chodnikami w wewnętrznym dziedzińcu – przejdziemy do dalszych prac na terenie ogrodu. Rozpoczniemy też montaży pierwszych elementów naturalnego placu zabaw.

Widok od strony ulicy Płochocińskiej na budynek A
Chodniki prowadzące na wewnętrzny dziedziniec
Układanie chodników w przestrzeni pomiędzy budynkami A i B

Prace wewnątrz budynków koncentrują się obecnie na przestrzeniach wspólnych. Do otynkowania pozostało bowiem tylko 35% lokali w budynku E. Wszystkie pozostałe mieszkania w budynkach A-F są już otynkowane. W pierwszym tygodniu sierpnia będziemy montować drzwi wejściowe do klatek. Szlichty są gotowe w budynkach A, B, C i F. Na teren budowy zostały też dostarczone elementy drewniane, które widzieli Państwo na przesłanych w ubiegłym miesiącu wizualizacjach. Aktualnie rozpoczęliśmy ich montaż w budynkach A i B. 

Wnętrze budynku A
Montaż stolarki w przestrzeniach wspólnych

W budynku G mamy już zbudowane wszystkie ścinaki działowe, a zaawansowanie prac nad podtynkowymi instalacjami w mieszkaniach szacujemy na 90%. Po zakończeniu prac tynkarskich w budynku E będziemy mogli przystąpić do wykańczania mieszkań.

Widok na budynki D i E od strony ogrodu