Grudzień 2022. Postępy na placu budowy

Wraz z nadejściem Nowego Roku życzymy naszym przyszłym mieszkańcom, by wraz z przeprowadzką do nowego mieszkania w Państwa życiu zagościły same spokojne wieczory.

Zapraszamy do lektury grudniowych postępów na budowie.

Zagospodarowanie terenu Osiedla 

Prace nad zagospodarowaniem terenu od strony ulicy Płochocińskiej sięgnęły 80%. Postępy mogą już Państwo śledzić na bieżąco na własne oczy, gdyż w połowie grudnia zdemontowaliśmy część ogrodzenia. W połowie stycznia rozpoczniemy prace porządkowe związane z usypywaniem ziemi, a w dalszej kolejności nad aranżacją zieleni. Przygotowany zostanie także wjazd na teren Osiedla od strony ulicy Płochocińskiej. 

Ze względu na grudniowe obfite opady śniegu i następujące po nich roztopy, musieliśmy przełożyć  prace nad zagospodarowaniem terenu ogrodu. Na początku ubiegłego miesiąca udało się nam zwieźć całą ziemię potrzebną do zniwelowania różnic w wysokości tego terenu. Po zakończeniu prac od strony ulicy Płochocińskiej powrócimy do zagospodarowania ogrodu. 

Zakończyliśmy przebudowę podziemnej infrastruktury ul. Długorzecznej. Wytyczyliśmy tutaj również chodniki. Przypominamy, że sam łącznik pomiędzy drogą dojazdową do parkingów a ul. Długorzeczną jest gotowy w 90 procentach. W styczniu priorytetem będzie podłączenie oświetlenia i zakończenie przebudowy wjazdu. Następnie zajmiemy się przygotowaniem dróg dojazdowych do garaży pod budynkami G i D oraz wytyczeniem chodników i ścieżek w ogrodzie.


Garaż pod budynkami A-F

Prace nad posadzkami zostały zakończone. Obecnie pracujemy nad wytyczaniem i malowaniem linii. Stan zaawansowania tych prac oceniamy obecnie na 80 procent. W styczniu planujemy też rozpocząć malowanie elementów wayfindingu w garażu – jesteśmy pewni, że zyskają Państwa uznanie.


Budynki

Budynki A, B i F są skończone pod kątem kluczowych prac budowlanych. Pozostają nam jeszcze do wykonania drobne poprawki wizualne na powierzchniach wspólnych oraz elementy grafik i wayfindingu.

budynku C zakończyliśmy malowanie ścian. Na początku miesiąca przystąpiliśmy do montażu zabudów meblowych – obecnie stan zaawansowania tych prac wynosi 50 procent. Rozpoczęliśmy tu także przygotowania do wykonania posadzek. 

budynku D zabudowa meblowa, balustrady i pochwyty są zamontowane w 50 procentach, osprzęt elektryczny w 99 procentach, a oświetlenie w 100 procentach. W budynku E ściany zostały pomalowane, balustrady na attykach i balkonach zostały zamontowane. Przystępujemy do montażu zabudów meblowych – jesteśmy już po wszystkich pomiarach technicznych. 

budynku G elewacja zewnętrzna jest gotowa w 80 procentach i zakończyliśmy prace nad kanalizacją deszczową. Zaawansowanie prac nad wentylacją sięgnęło 90 procent. Instalacje elektryczne w mieszkaniach i częściach wspólnych są wykonane w 95 procentach. Prace nad izolacjami terminczno-akustycznymi ruszają w najbliższych dniach. Media

Instalacja gazowa została uruchomiona. Na początku Nowego Roku ma również nastąpić uruchomienie instalacji elektrycznej.