Deweloper

Wiemy, że dla wielu z Was to będzie pierwszy własny dom, dlatego nad Osiedlem pracujemy z troską o każdy szczegół. O właściwe zaplanowanie i realizację inwestycji dba szeroki zespół profesjonalistów, wśród których są nie tylko architekci, inżynierowie i ekonomiści, ale także socjologowie, urbaniści czy specjaliści od komunikacji wizualnej. Od samego początku tworzymy wyjątkowe miejsce.

Pomysłodawcami i inwestorami Osiedla „Przedwiośnie” są lokalni przedsiębiorcy. Zależy im na rozwoju tej części miasta, dlatego, że sami mieszkają w okolicy.

Do współpracy zaprosiliśmy sprawdzonych partnerów. Generalnym wykonawcą jest firma „Cambio”, nadzór inwestorski prowadzi „Investcover”. Nad całą inwestycją czuwa zaś zespół „MUUB Development”.

Poznajcie najważniejsze osoby tworzące Osiedle „Przedwiośnie”.

Piotr Szmilewski

MUUB Development

Od 2003 r. doradzam korporacjom, deweloperom i prywatnym inwestorom w kwestiach związanych z nieruchomościami. Przy wielu projektach pracowaliśmy razem z obecnym zespołem „MUUB Development”. Zebraliśmy cenne doświadczenia i kompetencje. O budowie osiedla mieszkaniowego myślimy już od kilku lat. Czekaliśmy na odpowiedni moment, by móc stworzyć naprawdę dobre miejsce – zanurzone w zieleni, z łatwym dostępem do najważniejszych usług. Już widoczne pierwsze efekty pracy nad „Osiedlem Przedwiośnie” zachęcają nas do rozpoczęcia kolejnych projektów.

Budowa dobrego osiedla mieszkaniowego to tylko pozornie łatwe zadanie. Wymaga przemyślenia wielu aspektów, nie tylko tych stricte związanych z procesem budowlanym. Pomogło nam w tym zaangażowanie ekspertów, którzy zwykle są rzadko widywani na placu budowy. Wsparcie socjologów ułatwiło nam na przykład zrozumienie potencjalnych potrzeb przyszłych mieszkańców. Dzięki temu już na wstępnym etapie projektowania mogliśmy w odpowiedni sposób zaplanować dostępną przestrzeń i sposoby jej użytkowania.

Zależało nam też na zaoferowaniu mieszkańcom atrakcyjnej ceny zakupu. Staraliśmy się wpisać w segment budownictwa ekonomicznego, ale szczególną uwagę skupiliśmy na detalach, często pomijanych przez deweloperów. Okazało się, że dzięki dobrze przemyślanej koncepcji, zwiększenie komfortu mieszkańców wcale nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Osobiście w tym projekcie najbardziej cieszy mnie ogród z naturalnym placem zabaw. Jestem przekonany, że nasze osiedle będzie miejscem wyjątkowym i wyróżniającym się na tle okolicznych projektów deweloperskich.

Ewa Nadzieja

the Space

W ciągu 11 lat wykonaliśmy ponad 350 projektów architektonicznych. W budynkach wielorodzinnych – tak jak w przypadku „Osiedla Przedwiośnie” – już na etapie koncepcji myślimy o funkcjonalności mieszkań. Jednym z przykładów jest troska o to, aby ustawić w nich meble o realnych wymiarach. To ważne, bo zgodnie z dość popularną obecnie praktyką, wiele pracowni stosuje w swoich projektach minimeble – np. dwuosobowe łóżka w sypialni o szerokości 120 cm. Dzięki temu projekt świetnie wygląda na wizualizacjach, ale w życiu okazuje się niepraktyczny. Wszystkim zaś zależało na tym, aby osiedle prezentowało się dobrze zarówno na etapie sprzedaży, jak i w późniejszym użytkowaniu przez mieszkańców.

Przy projektowaniu „Osiedla Przedwiośnie” mieliśmy okazję współpracować z ludźmi, którzy mają dużą wiedzę o realizacji projektów budowlanych i bardzo konkretne oczekiwania. Inwestor wiedział, jakiego rodzaju miejsce chce stworzyć. Od razu było jasne, że większość terenu działki ma zostać przeznaczona na zieleń z dużym ogrodem. Dzięki wspólnej pracy nie tylko udało się nam spełnić te wymagania, ale również tam, gdzie było to możliwe – jeszcze bardziej je wzmocnić. Tak jak w kwestii szklanych balustrad balkonów, które nie są tanie w realizacji, ale nadają lekkości całej konstrukcji i tworzą charakter osiedla.